Tül Perde Temizliğinde Dikkat Edilecek Hususlar

Tül perde modelleri, dekoratif amaçlarla kullanılan perdelerdir ve çok ince, neredeyse şeffaf bir kumaştan imal edilirler. Bu sayede estetik bir görünüme sahip olsalar da, bu durumun dezavantajı çok kolay ve çabuk bir şekilde kirlenmeleridir. Tül perde temizliği ise stor perde temizliğinden farklıdır ve uzun ömürlü bir tül perde için bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Tül perde temizliğinde dikkat edilecek hususlar şu şekilde belirlenebilir:

-          Tül perde temizliği, mevsim geçişlerinde muhakkak yapılmalıdır. Eğer havalandırması sınırlı ve sigara içilen bir odada kullanılıyorsa, daha sık yapmanız tavsiye edilir.

-          Tül perde modelleri kesinlikle ütülenmemelidir. Yıkadıktan sonra kurumalarını beklemeden asmak gereklidir. Böylelikle kırışmazlar.

 

Tül perde nasıl temizlenir?

-          Tül perde temizliği için çamaşır makinesi kullanılabilir. Ancak kesinlikle sıcak su kullanılmamalıdır. 30 derecede ve narin yıkama programında temizlemeniz gerekmektedir. Daha sıcak su, tül perdenin kırışmasına neden olur ve ömrünü azaltır.

-          Tül perde temizliği için tavsiye edilen yöntem, elde yıkamadır. Ilık suda bir kez yıkadıktan sonra, suyu değiştirip bir yıkama daha yapmanız yeterli olacaktır. Tül perdeyi bir sopa üzerine koyup sarkıtarak yıkarsanız, kırışmasını da engellemiş olursunuz.

-          Amonyak eklenmiş su içerisinde tül perdenizi bekletip durularsanız, bazen ayrı bir yıkama yapmanıza gerek kalmayacaktır. Amonyaklı su, tül perdeyi beyazlatacaktır.

Enmodaperde.com web sitesi, en kaliteli tül perde modellerini en uygun fiyatlarla sizlere sunmaktadır.


Etiketler : Tül Perde |
<< Geri Dön
MAKALE İLE İLGİLİ ÜRÜNLER
Tül Perde Temizliğinde Dikkat Edilecek Hususlar İLE İLGİLİ MAKALELER
<< Geri Dön