Fon perde seçerken bunlara dikkat edin

Fon perde modelleri, nitelikleri gereği dekoratif amaçlarla kullanılan ve kalın, ağır kumaşlardan imal edilen perdelerdir. Diğer perdelerle birlikte ve onların üzerinde kullanılırlar. Dökümlü bir kesimleri olur ve pencere ile duvar arasındaki boşluğu tamamen kapatırlar. Diğer perde modelleri gibi, fon perde seçerken bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Bunları şöyle belirlemek mümkündür:

-          Küçük odalar için en uygunu, açık renk fon perde modelleri kullanmaktır. Zira açık renkler odayı hem geniş hem de daha ferah gösterir. Koyu renkler sadece büyük salonlarda tercih edilmelidir.

-          Koltuk kumaşlarınız desenliyse, çiçekli ve karmaşık desenli fon perde modellerinden uzak durulmalıdır. Zira benzer nitelikte iki desen birbirini tamamlamaz, tam aksine hoş olmayan bir görüntü oluşturur. Bu bakımdan zıt ama uyumlu desenler tercih edilmelidir.

 

Fon perde seçerken nelere dikkat etmeliyiz

-          Bu durum duvar renkleri için de geçerlidir. Gerekli kontrastı sağlayabilmek için, fon perde renkleri ile duvar renkleri birbirinden farklı ve zıt olmalıdır.

-          Eğer odada metal eşyalar ve aksesuarlar sıklıkla kullanıldıysa, fon perde modeli üzerinde de metal detaylar bulunmalıdır.

-          Tül perde modelleri ile fon perde modellerini bir arada kullanacaksanız, her odada kullanmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Tül perdeler, ancak güneş ışığının içeri girmesi amaçlanan odalarda fon perdeler ile birlikte kullanılmalıdır.

Enmodaperde.com web sitesi, fon perde modelleri bakımından tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazırdır.


Etiketler : Fon Perde |
<< Geri Dön
MAKALE İLE İLGİLİ ÜRÜNLER
Fon perde seçerken bunlara dikkat edin İLE İLGİLİ MAKALELER
<< Geri Dön