Stor Perde Temizliğinde Bunlara Dikkat Edin

Stor perde modelleri, apreli denen özel bir kumaştan üretilir. Bu kumaş, daha dayanıklı olması ve ışık geçirmemesi için özel bir kimyasal madde ile kaplanmıştır. Aynı nedenle, stor perdeler kolay kolay kirlenen ve leke tutan ürünler değildir. Kirlenseler dahi, stor perde temizliği oldukça kolay ve kısa süre içerisinde halledilebilecek bir iştir. Stor perde temizliği yaparken dikkat etmeniz gereken hususları şöyle belirlemek mümkündür:

-          Stor perde modelleri, kesinlikle çamaşır makinesinde yıkanmaz. Aksi takdirde, kumaşının tüm özelliği kaybolacaktır.

-          Stor perde temizliği elde yapılır ve kir seviyesine göre beyaz sabun veya şampuanla köpürtülmüş ılık su kullanılır.

 

Stor perde temizliği evde nasıl yapılır

-          Stor perde, temizlenmeden önce borusu ile birlikte tamamen çıkartılmalıdır. Yere serdikten sonra, boruyu çevirerek stor perdeyi tamamen açabilirsiniz.

-          Temizlik yapacağınız yerde, stor perde büyüklüğü ve genişliği kadar boş bir alan yaratmak gereklidir. Zira kumaşı katlamamanız ve kırıştırmamanız büyük önem taşımaktadır.

-          Sabun veya şampuanlı su içerisine soktuğunuz süngeri bir kez sıktıktan sonra perde üzerinde dolaştırmanız yeterli olacaktır. Stor perdenin ıslak değil, nemli kalması gerekmektedir.

-          Temizlik bittikten sonra yumuşak bir havlu ile kurulayabilirsiniz.

-          Stor perdeyi kurumasını beklemeden asmanız gerekmektedir. Perde, asılı halde kurumalıdır.

Enmodaperde.com web sitesi, en kaliteli stor perde modellerini en uygun fiyatlarla satışa sunmaktadır. 


Etiketler : stor perde |
<< Geri Dön
MAKALE İLE İLGİLİ ÜRÜNLER
Stor Perde Temizliğinde Bunlara Dikkat Edin İLE İLGİLİ MAKALELER
<< Geri Dön